Berrin Yiğit

Berrin Yiğit

Berrin Yiğit kimdir?

12 yaşımdayken diyetisyenle tanıştım ve zayıflamak için bir diyetisyenin desteğini aldım.  Bu deneyim bana çok şey öğretti ve erken yaşta sağlıklı beslenmenin hayatı nasıl da iyileştirdiğini anlamamı sağladı.

Bugün keşke elimde sihirli bir değnek olsa da bir anlığına bu hissi tüm insanlara yaşatabilsem “ diyorum. Bir kere tadına varırsanız bir daha bırakamayacağınızı biliyorum. 

Bir sihirli değnek yok belki ama tüm hayatımı danışanlarıma bu hissi yaşatmak ve bunu sürekli kılmak için çalışmaya adadım. Başaranları gördükçe mutluluğum ve işime olan bağlılığım, heyecanım katlanarak arttı. 

Evliyim ve son 5 yılda ailemize İpek ve Eren’de katıldı. 🙂 Onlar büyürken sağlıklı beslenmeyi öğrenmelerini sağlamak benim için en büyük mutluluk ve en değerli deneyim.

Bugüne kadar neler yaptım hızlıca özetleyeyim;

Hacettepe Üniversitesi’nden mezun oldum. Sonra Amerika’da UCLA’da pazarlama sertifikası ve  California State University, Los Angeles’da yüksek lisansımı tamamladım. 

Amerika’da kaldığım dönemde Cedars Sinai Medical Center’da gönüllü olarak 1,5 sene çalıştım.
ADA, AHA ve American Dietetic Association derneklerinde ve etkinliklerinde her zaman aktif olarak yer aldım mesleki portföyümü zenginleştirdim.


“ Doğru yolda olmadığını düşünüyorsan,
mutluluğun için en doğru yolu seç. ”

Ayrıca UCLA Medical Center’da gözlem yapma şansı buldum ki bu o dönemde bakış açımı oldukça geliştirdi. 

Jenny Craig’de de danışman diyetisyen olarak çalıştım.

Okumayı ve araştırmayı sevdiğim kadar yazmayı da hep sevdim. Kitaplar, dergilerde makaleler yazdım, tv programlarında deneyimlerimi ve önerilerimi paylaştım.

Tümünü web sitemden ve sosyal medya hesaplarımdan inceleyebilir, takip edebilirsiniz. 

2009 yılında Nişantaşı’nda kendi kliniğimi açtım ve bugün de aynı klinikte danışanlarıma hizmet vermeye devam ediyorum. 

Diyet yapmanın, sağlıklı beslenmenin bir zorluk değil aksine mutluluk olduğuna inanıyorum. Sağlıklı beslenmeyi keyifli hale getirirsek bunu sürdürmek o zaman mümkün olabilir.

Sonunda ne kadar mutlu bir hayata sahip olacağınızı bildiğim, yaşadığım, gördüğüm için ısrarla ve bıkmadan bu işi yapmaya devam edeceğim 🙂
Sizin yapmanız gereken sadece “ başlamak istiyorum” demek. Sonrası mı? Cevabı birlikte bulacağız…

Sevgiler,

Berrin Yiğit
Beslenme ve Diyet Uzmanı