Diyetisyen Berrin YİĞİT - Sağlıklı Beslenme Uzmanı | BERRİN YİĞİT » Biyografi

Anneyim, aileme ve çevreme sağlıklı beslenmeyi zevkli hale getirmeye çalışıyorum. İstiyorum ki herkes bu iyi hissetme halini tadabilsin.

Çocukken 12 yaşında diyetisyen desteğiyle zayıflayan biri olarak sağlıklı beslenmeyle erken tanışma ve bunu hayat şekline dönüştürebilme mutluluğuyla bu mesleği seçtim.

Hacettepe Üniversitesi’nden dereceyle mezun olduktan sonra Amerika’da UCLA’da pazarlama sertifikası yaparken California State University, Los Angeles’da yüksek lisansımı tamamladım. Amerika’da bulunduğum süre zarfında Cedars Sinai Medical Center’da gönüllü olarak 1,5 sene çalışma şansı buldum. ADA, AHA ve American Dietetic Association derneklerindeki aktif üyeliğimi etkinliklerde bizzat yer alarak mesleki portföyümü zenginleştirdim.  Ayrıca UCLA Medical Center’da gözlem yapma şansı buldum ki bu vizyonumu oldukça geliştirdi. Ayrıca bu süre zarfında part time olarak Jenny Craig’de de danışman diyetisyen olarak çalıştım.

13 yıldır yurt içi ve yurt dışındaki çalışmalarımı sürdürürken her zaman ana motivasyonum insanların sağlıklı beslenmekten keyif almalarına destek olabilmektir. Benden destek almak isteyenlere yemek, duygular ve bedenle doğru iletişim kurabilmeyi anlatmaya çalışıyorum.  Doğu ve batı tıbbının doğru senteziyle aydınlanan ‘kişiye özel beslenme’ yolculuğunda laboratuvardan çıkan bilimsel verileri mutfakta lezzetlendirerek kolay uygulanabilir forma sokmayı hedef alıyorum.

Bunun için tüm gelişmeleri takip eder, yakın uzak demeden beslenme alanında etik olan her kongreye katılır, tüm dergilerin üyeliğini alır, derneklere üye olurum. Devamlı eğitimin verdiği bu heyecanla yürüttüğüm beslenme programlarına da tabii ki bu yenilikler yansıtmanın keyfini yaşarım.

İnsanlara örnek olabilmek adına gerçek başarı hikayelerinden oluşan ‘Yaşasın Zayıflıyorum’ kitabımla da eğlenerek öğrenmeyi hedefledim. Birbirinden farklı hayatlarda zayıflamanın mümkün olduğunu gösteren bu kitap danışanlarımızla yapılan röportajlar, zayıflama önerileri, mükemmel tariflerden oluşmaktadır. Motivasyonu sağlayacak bir başucu kitabıdır ve elinizden düşmeyecektir, eminim.

İdeal kilo için sağlık sistemi hayatın her döneminde vardır. İşte bunlardan en önemlilerinden biri de yeni bir cana hayat verilen hamilelik ve peşinden gelen emzirme süreci. Bu keyifli anları yaşamış biri olarak teori ve pratik bilgilerimi, deneyimlerimi paylaştığım Ebru Akel’in hamilelik serüveni kitabım da mesleki kariyerim de yer aldığım en keyifli projelerden biridir. Müthiş tarifler ve bu süreçte ihtiyaç duyulan tüm bilgileri derlediğimiz kitabımı da çok seviyorum.

Okumayı olduğu kadar yazmayı, bilgi paylaşmayı çok seven biri olarak Women’s Health, Skylife, ABC dergilerinde sürekli yazarlık yapmaktayım. Bunun dışında Türkiye’de ki her dergi, gazetede yazılarımı okuyabilir, sosyal medyada güncel haberlerimi takip edebilirsiniz.

Katıldığım televizyon ve radyo programlarında genelde bana en sık gelen soruları işlemeye ve mevsimsel konulara değinmeye çalışıyorum. Bilginin daha akılda kalıcı olması ve uygulanabilmesi için de her zaman yemek tarifleri ve içecek karışımları paylaşıyorum.

Özetle kendi için iyi şeyler yapmak isteyen herkesi desteklemek,  bu yolda kol kola yürümek için buradayım.

İlginize teşekkür eder, tanışabilmeyi dilerim...

Sağlıklı, mutlu ve formda günler dileklerimle...

Berrin Yiğit
Beslenme ve Diyet Uzmanı

Adres: Valikonağı Caddesi Ece Apt. No: 106 Kat:3 D: 8
Nişantaşı- ŞİŞLİ/ İstanbul
Tel : +90 212 240 77 71
Tel : +90 552 406 61 12
Tel : +90 532 406 61 12
Fax: +90 212 240 77 73
http://www.berrinyigit.com 
http://twitter.com/berrinyigit

http://www.berrinyigit.com/berrin-yigit/biyografi