Nilay Kuzucu`nun başarı hikayesi

Berrin Hanımla olan ilk randevuma gittiğimde doldurduğum formdaki NEDEN BURDASINIZ? Sorusuna Mutsuzum diye yazmıştım.
Senelerdir sürekli diyet yapan ama bu yolda aç kalarak max 2–3 kilo veren, son 1,5 yılda da bu çabaya rağmen yaklaşık 10 kilo alan biri olarak buna kesin bir çözüm bulmam gerektiğini düşünüp ilk randevumu aldım.

Kilo verebilir miyim? Metobolizmam çok yavaş? Çok yoğun çalışıyorum halsiz ve yorgun kalır mıyım? Ve en önemlisi gözümün önünde sürekli yemekler uçuşur mu v.b.sorular ile başladık.

4 ayın sonunda 13 kilo (Bunun 11.6 Yağ olmak üzere) vererek bu kararımın ne kadar doğru olduğunu ve ne kadar doğru ellerde olduğumu söylemek isterim.

Berrin Hanımdan öncesi ve sonrası diye hayatımda bir ayrım yapmam gerektiğini düşünüyorum ve bu anlamda Berrin Hanımla tanıştıktan sonraki yaşamıma gelince;

*Senelerce kendime diyet adı altında eziyet ettiğimi ve Metabolizmama haksızlık ettiğimi en başta söylemem lazım.

*Mide rahatsızlığı olan biri olarak 4 aydır midem beslenme anlamında bir an bile ağrımadı ve asla ilaç kullanmadım.

*Kendi diyetlerimle oluşan bağırsak tembelliğimin belli bir düzene girmesi (Kayısı ve Kefire tapabilirim)

*Yoğun çalışma temposu içinde hiç yorgun ve halsiz hissetmediğim gibi aklıma başladığım ilk gün bile gözümün önünde yemekler uçuşmadı ve hala bugün bile bu durumda olduğumu söylemem lazım.

*En önemli noktalardan biride YUMURTA dendi mi tüyleri diken diken olan ben Yumurta yiyorum ve buna hala inanamıyorum.

*Hiç tercih etmediğim bitki çayları hayatımın bir parçası olarak çantamda bile yer aldı ve bunların benim direncimi arttırdığını düşünüyorum.


Ve bunların dışında bir bayan olarak sanırım en önemli noktalardan biri sizi görenlerin o muhteşem surat ifadeleri ve sözleri. Hastamısın? Ama yok hasta gibi durmuyorsun. Âşık mısın? Sen zayıflamanın ötesinde başka bir şey oldun? V.b.

Programımız devam ediyor ve hedefimize çok az kaldı bunu da en kısa zamanda halledeceğimize inancım sonsuz. Bu süreçte kendime teşekkür ediyorum sabrım ve iradem için ama en büyük teşekkür Berrin hanıma

Beni yeniden mutlu yaptığı, vücudumu gerçek anlamda tanıttığı için, her zaman motivasyonumu yüksek tuttuğu için, ceza diye bazen yazdığı listeleri 1 hafta sonra ödül olarak bana döndürdüğü için, bana olan güveni için ve aç kalmadan bana kilo verdirdiği için sonsuz teşekkürler… İyi ki Kiloss’a gitmişim ve iyi ki sizleri tanımışım…..