Mine Yüğrüm`ün başarı hikayesi

Uzun zamandır oldukça kiloluydum.Klasik diyet uzmanları, 3 -5 kilo vermeler ve sonra poofff sıkılmalar.Herkesin hikayesi gibi yani.Sonra bir akşam bir arkadaşın "Mine,  artık kilo vermeyi düşünmüyor musun?" demesi benim için bir başlangıç oldu.Evet düşünüyordum ama yapamıyordum.Hatta bazen birşey dile derler ya benim dileğim "Allah'ım ne olur şu kilolarımdan kurtulayım" oluyordu.Henüz gençken zayıflamak istiyordum.Sonra çok geç olacağını biliyordum.

Yıl 2011 Aralık.Ben 92 kiloyum.Vee Berrin Hanımla tanıştım.Onu çok sevdim.Ona inandım.Zor oldu ama başardım.Daha doğrusu Berrin Hanımla beraber  başardık.Aslında zor derken ilk başta zordu.Alışınca zor diye birşey olmadığını anladım.Hiç sıkılmadan dediklerini yaptım.Kaçamaklarım da oldu tabi ki .Gizli gizli yedim.Kimi zamanda itiraf ettim.Meğerse önceden ben,azıcık mutluymuşum.Şimdi ise çok mutluyum.Ve çok teşekkür ediyorum Berrin Hanımcığıma (o bana hep öyle der Mine Hanımcığım).

Berrin Hanımın kitabını okuduğumda etkilendiğim ve gözümde canlandırdığım bir sahne var.Berrin Hanımın çocukluğunda kilo problemi varmış.Annesi onu diyet uzmanına götürmeye zor ikna etmiş.Çocukluğunda gittiği diyet uzmanını anlatışı ve ondan etkilenişi ilgimi çekmişti.Öyle bir anlatmış ki, sanki gelecekte kendini anlatıyor.

Yaklaşık birbuçuk yıldır danışanıyım.O kadar memnum ki, gitmediğim hafta özlüyorum.Berrin Hanım ve ekibi gerçekten çok iyiler. Çok samimiler ve kendimi çok rahat hissediyorum ordayken.Evimden ya da arkadaşlarımdan biri gibiler. Onları seviyorum.Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bugün, aylardan Mayıs 2013 ,kilom 65 ,ağzımda kulaklarımda.Giden kilolarıma şunu diyorum "Güle güle yolunuz açık olsun bir daha sizi görmek istemiyorum.Hatta bir kaç arkadaşınızıda gönderebilirim yalnız kalmayın " ....

Sonra yetmedi eşimi de ikna ettim ki, zor olan oydu.Diyet,diyetisyen eşime göre hikayeydi.Ona göre diyetisyen sevmediği şeyleri zorla yediren ya da aç bırakan kimseydi.Ama Berrin hanım onunda fikrini değiştirdi.Kısacası yaşam tarzımız,yemek tarzımız değişti.Çok da iyi oldu.

Sevgili Berrin Hanım ,başarımda başarınızın katkısı çok büyük.İyi ki sizi tanıdım.Sayenizde kendimi daha genç,daha pozitif hissediyorum.Bana yaşattığınız bu mutluluk için size çok teşekkür ediyorum.
Sevgilerimle
Mine YÜĞRÜM