Didem Kaya`nın başarı hikayesi

Siz hiç hayatınızda gardrobunuzun karşısına geçip de hiçbir şeyim üzerime olmuyor hepsi bol geliyor(!) ne yapacağım şimdi diye düşündünüz mü? Amabunun size üzüntü değil de mutluluk vermesine hayret ettiniz mi? Berrin Yiğit ile yola çıkarken buna mutlaka hazırlıklı olun.

40 yaş dönemecine girerken üzerime yapışan 10 kilodan kurtulma hayaliyle bir çıkış aradığım bir anda çıktı karşıma Berrin. Önce kitabıyla tanıştım. Oradaki başarı hikayelerini okurken ilk defa ben de bunlardan biri olacağım dedim kendi kendime. Çok aşırı kilolu bir insan olmasam da bugüne kadarki kilo verme deneyimlerim maalesef pek kalıcı olamamıştı. Diyeti kişiye özel listeler eşliğinde uzmanına danışarak yapmanın bu kadar  kesin ve net sonuçlar vereceğini başlarda pek hayal edemiyordum. İlk günkü hedefimiz 10 kilo vermekti. İlerleyen süreçte bu yolculuk Berrin’in her hafta değişerek asla bıkkınlık vermeyen (ama bir mühendis olarak mantığını bir türlü kuramadığım) ve kendini tekrarlamayan listeleri ve bu listelere yapıştırdığı gelişmeleri özetleyen esprili çıkartmaları ile öyle zevkli bir hal aldı ki benden  neredeyse tamamı yağdan 15 kilo giderken yerini hafiflik, mutluluk, gurur, çevreden gelen takdir ve güzel tepkiler doldurdu. İş yerindeki arkadaşlarım gözlerinin önünde gerçekleşen bu değişime hala inanamıyorlar. Tabii görüntümdeki ciddi farkın birazı da uzun zamandır hayatımın bir parçası olan ama bu süreçte tamamen istikrarlı bir şekilde sürdürdüğüm (haftada 3-4 gün) spora ait.Diyet eğer sporla destekleniyorsa inanılmaz güzel ve kesin sonuç veriyor.

Bu yolculukta en büyük destekçim başta benimle aynı listeleri uygulayan annemdi. Diyette başarıya ulaşmak için azim kadar motive edici bir yol arkadaşı da en önemli unsurlardan biriymiş bunu öğrendim. Annemin iradesi ve verilen listeleri uygulama konusundaki prensipleri olmasaydı bu kadar başarılı olabilir miydim bilemiyorum. Annemin de Berrin’in gözetimine girmesine karar verdikten sonra süreç bizim için daha da kolay ve eğlenceli bir hal aldı. Annemin mutfağa olan düşkünlüğü ve yeteneği diyet yemekleri ve alternatifleri konusunda bir uzmanlığa dönüştü. Berrin’in listeleri, annemin diyet yemekleri ve gayretimiz sonucu ben 15 kilo verirken 65 yaşındaki annem 19 kilo ile mucize yarattı.

Sakın ben yapamam diye düşünmeyin. Sadece bu yola doğru bir rehber, size özel bir program ve motive edici bir yol arkadaşıyla çıkın.

Ve son olarak kilo verdik bitti yanılgısına asla düşmeyin. Asıl başarı onu koruyabilmek içinbu sistemi bir yaşam tarzına dönüştürebilmek. Bunun için de kendi kanatlarınla uçmayı başarana kadar Berrin’le yola devam…

 

Teşekkürler Berrin…..

Didem Kaya