Azmin zaferi, inanmanın hediyesi

Hep ben anlattım, bu sefer çok sevgili bir danışanımın en samimi duyguları ile başarı hikayesini paylaşmak istiyorum sizlerle. Belki gerçekten tüm yollardan geçmiş, zorlukları aşmış biri olarak benden daha iyi bir rehber olabilir sizler için. Bilimsel çalışmalar, yeni datalar yok bu yazıda tamamen tüm gerçekliği ve dürüstlüğü ile yaşananlar ve sonunda kazanılanlar. Umarım her okuyan için ışık yakan bir nokta olacaktır, darısı başınıza…

‘Sizlere önce kendimi tanıtmak ve yasadıklarımdan bahsetmek ıstıyorum. Ergenlık dönemı ıtıbarıyle yogun kılo alıp vermelerım basladı , hayatımın hıcbır evresınde cok zayıf bır kız olamadım. sureklı dıet yaparak yada yaptıgımı zannederek ac kalarak kılo vermeye ugrasıyordum. 3 kılo verıp aclıga dayanamadıgım noktada yenıden yemeye baslayıp 6 kılo alıyordum , bu kısır döngu Berrın YİĞİT 'le tanısana kadar bu sekılde devam ettı . Annemin bile kılo verecegımden umudu kestıgı bır gun , Berrin hanıma gittim. Beni gülen gözleri ve içtenliğiyle karşıladı. karşılanma şeklim bile heyecanımı katladı.

Berrin hanıma gittiğimde her zamankı gibi siyahlar içindeydim(belkide kilolarımın yasını tutuyordum) Siyah pantolon, siyah kazak, ve ustune sıyah şal , şal o dönemlerde en iyi arkadaşımdı , omuzlarıma aldığımda sanki kilolarımı saklamama yardım edi yordu. böyle olmadığını bildiğim halde yinede şal olmadan kımsenın karsısına cıkmıyordum. Alışveriş sözcüğünü unutmuştum , nasıl alışveriş yapabilirdimki? ne beğensem sizin bedeninize uygun yok sözcüğüyle karşılaşıyordum.

Berrin hanımla önce yeme alışkanlıklarımdan , nasıl beslendiğimden , neleri sevdiğimden bahsettik ve konu muhteşem şalıma geldi:) bana nasıl rahat ediyorsam öyle giyinmemi , şalımla huzur buluyorsam şimdilik kullanmamı zaten ilerleyen dönemlerde ihtiyac duymayacagımı soyledı ve tartıya cıktım vermem gereken 30 kg cıvarıydı , umutsuz gozlerle berrın hanıma baktım , gülen yüzüyle bu kılolardan kurtulacaksın dedı . diet listemi yazdı , inanamadım , ilk tepkim ama ben bu kadar yıyememkii oldu. Mutlaka yemem gerektıgını öğün atlamamamı sıkı sıkı tembihledi . Klinikten ucarak cıktım . kilo verecektimmmmm . Listede yazanları aldım , 1 hafta boyunca mutfaktan cıkamadım , sürekli yemek yiyordum :) bir yerde yanlışlık var diye düşünmeye başlamıştım , eskiden 1 yada en fazla 2 öğün yiyordum ve doymadan kalkıyordum masadan , simdi 6 öğün yiyorum üstelik öyle doyuyorumki tabagımdakılerı bıtırebılmek ıcın arada derın nefes alıyorum, kesin bir yanlıslık var eyvahhh daha fazla kilo alıcam , birde bu hafta yedıklerım eklendı dıye dusunurken randevu gunum geldı , tartıya cıktım ve ilk hafta 2.7 kg vermıstım ustelık buyuk oranı yağ kaybıydı.

İnanamamıştım , sürekli yiyerek kilo verilebiliyordu ve yanlışlık yoktu :) Diyet yemeklerinin hep lezzetsiz olduğunu düşünürdüm , oysa tam tersi oldu , yaz sıcaklarında dondurulmus vişne eşliğinde dondurmam eksik olmadı , kısır yedim , hatta içli köfte bile yedim , sevdiğim yemeklerden liste hazırlamaya özen gösteriyor , damak lezzetime uygun yemekler öneriyordu ve inanılazdı , bu sekılde 5 ay gıbı kısa bır surede 24 kg vermıstım . eskiden kilolarım yuzunden fotograf cektırmekten kacınırken sımdı her karede yer almak ve cıkan sonucu gormek ıcın sabırsızlanıyordum. Berrın hanımında tavsıyesıyle dolabımdakı eskı kıyafetlerımı attım , nasılsa bır daha ıhtıyacım olmayacaktı , alış verişmi? nerdeyse hergün :) begendıgım seylerın artık bedenıme olacagını bılmek cok guzeldı , uzun zamandır tatıle cıkmıyordum , hemen tatıle gıttım , kendımı ödüllendirmeye başlamıştım. nede olsa artık ideal kıloda bırıydım , bedenımdekı yağ katmanlarından kurtulmustum .

Yaşadıklarımı yüreğime sığdıramadımki sözlerle sıgdırabıleyım. Berin hanım sayesınde kendımle yenıden barıstım , tartıya her cıktıgımda benımle aynı heyacanı yasadıgını gormek , verdıgım kılolarda benden cok sevındıgını gormek , bir arkadaş edasıyla bana yaklastıgını görmek , beni çok motive etmişti , iyiki varsın Berrin YİĞİT , iyiki seninle karşılaştım PIRLANTAM’